رانندگی سبز با ردیاب های تلتونیکا مهان اسمارت

مهان اسمارت-رانندگی سبز

  رانندگی سبز (Green Driving) با ردیاب های تلتونیکا

رشد جمعیت جهان و توسعه تکنولوژی های جدید باعث شده! که استفاده از وسایل حمل و نقل برای جا به جایی افراد، کالا و کسب و کارهایی مانند: پلتفرم های تحویل غذا و کرایه خودرو افزایش یابد.
در حالی که شیوه رانندگی از فاکتورهایی است که مستقیما بر مصرف سوخت و عمر خودرو تاثیر می گذارد. و اگر به درستی مدیریت شود بر هزینه های شخصی و سازمانی تاثیر به سزایی خواهد گذاشت.

همه ما سبک رانندگی خودمان را داریم و اغلب اوقات فکر نمی کنیم که تا چه میزان این موضوع بر مصرف سوخت و تعمیر و نگهداری خودرو تاثیر گذار است. شتاب گیری ناگهانی، ترمز گرفتن و چرخش های شدید. و تجاوز از سرعت مجاز نه تنها راننده، بلکه سایر کسانی که از خیابان ها و جاده ها استفاده می کنند را نیز در معرض خطر قرار می دهد. در کنار این موارد رفتار نامناسب راننده موجب افزایش هزینه هایی می شود که امکان جلوگیری از آن می توانست وجود داشته باشد.

تمامی مؤسسات کرایه اتومبیل، سازمان‌ها، ارگان‌ها، اداره‌ها و شرکت‌های دولتی و خصوصی از این امکان می‌توانند. در جهت شناسایی عملکرد رانندگی فردی که اتومبیل در اختیارش گذاشته‌اند باخبر شوند.

همچنین تمام کسانی که اتومبیل در اختیاردارند. در کنار بحث ردیابی و امکانات دیگر می‌توانند نوع رانندگی خود و یا خانواده‌شان را رصد کنند. یا همان‌جا داخل اتومبیل به طرق مختلف مثل چراغ یا بلندگو و یا مشاهده در صفحه نمایشگر و غیره باخبر شوند.

رانندگی ای که بهره ور نباشد موجب تولید دود بیشتر می شود. و اثرات منفی بیشتری را بر سیاره ما می گذارد. تبدیل شهرها به شهرهای سبز چالش جدی ای است. که همه کشورها در سراسر دنیا می باید به استقبال آن بروند. بدون شک امنیت افراد و مرسوله ها موضوع مهمی است. که می بایست مدنظر قرار گرفته و به آن اولویت داده شود.

حال سوال این است که چگونه می توانیم مهارت و سبک رانندگی خود را بهبود بخشیم؟

رانندگی سبز-مهان اسمارت
شتاب نرمال در رانندگی سبز

تلتونیکا راه حل رانندگی سبز خود را دارد. در رانندگی سبز اطلاعاتی مانند: میزان شتاب، ترمز ناگهانی، تجاوز از سرعت مجاز، چرخش های ناگهانی و شدید و همچنین کارکرد موتور جمع آوری می شود. این اطلاعات به سرعت تحلیل می شود. اگر دیتا به دست آمده فراتر از حد تعیین شده باشد. دستگاه فرمانی را به لامپ LED یا زنگ هشدار که در اتاق راننده نصب شده ارسال می کند. مبنی بر اینکه راننده به صورت نامناسبی در حال رانندگی است. اطلاعات مشابهی نیز به سرور برای استفاده جهت تحلیل های آتی در صورت نیاز ارسال می گردد.

برای آسان کردن ردیابی سبک رانندگی، تلتونیکا اپلیکیشن خاصی به نام BTAPP دارد. در این اپلیکیشن راننده می تواند پارامترهایی که توسط رانندگی سبز بررسی می شود را ببیند. بین حالت های سفر شخصی و کاری جا به جا شود و تاریخچه سفرها را نیز ببیند.

برای انگیزش بیشتر راننده این امکان نیز وجود دارد. که حقوق و پاداش راننده براساس نوع رانندگی او تنظیم گردد. راه حل رانندگی سبز مثال بسیار خوبی است از کمک فناوری های نوین که نه تنها موجب توسعه کسب و کار می شود. بلکه علاوه بر افزایش امنیت جاده ها، تاثیرات منفی بر کره زمین را نیز کاهش می دهد. این موضوع به راحتی در تنظیمات دستگاه های تلتونیکا قابل برنامه ریزی و فعال سازی است.

تجربه کنید !

برای تجربه مزایای رانندگی سبز، FMB920 را به شما توصیه می کنیم اگر چه این قابلیت برای تمامی ردیاب های خودرو تلتونیکا وجود دارد. نکته مهم دیگری که در اینجا وجود دارد آن است که. دو مرجع برای کارکرد رانندگی سبز وجود دارد، یکی اطلاعات GPS و دیگر سنسور شتاب سنج (Accelerometer) که هر کدام از این دو در تنظیمات دستگاه ها قابل انتخاب می باشند.
دیتاهای GPS بسیار قابل اطمینان است. و تلاش اضافی ای برای به کار انداختن آن نیاز نیست. همچنین پارامترهای شتاب سنج بسیار دقیق است. و در مواقعی که خودرو در تونل یا پارکینگ های مسقف فاقد سیگنال GPS است. کارکردش متوقف نمی شود. اما باید در نظر داشت؛ برای استفاده از داده های شتاب سنج دستگاه باید به صورت اتوماتیک کالیبره شود. که ممکن است کمی زمان بر باشد.

مزایا رانندگی سبز:

  • مصرف سوخت بهینه – با کاهش شتاب گیری ناگهانی
  • کاهش هزینه های عملیاتی – ذخیره سوخت و محافظت از سیستم تعلیق و تایرها به خاطر کیفیت رانندگی بهتر
  • عمر بیشتر خودرو – نگهداری ناوگان در شرایط خوب با کم کردن رفتارهای مخاطره آمیز
  • افزایش امنیت جاده ها- کاهش مانورهای ناگهانی یعنی جاده امن تر
  • کم کردن تصاعد گازهای خروجی
  • شتاب گیری آرام و کاهش مانورها موجب کم شدن بار بر روی موتورها می شود که نهایتا مصرف سوخت و تصاعد گازها را کاهش می دهد.

 

رانندگی سبز مزایای بسیاری را پیشنهاد می دهد که با هر یک از ردیاب های خودرویی تلتونیکا قابل دستیابی است. مناسب ترین ردیاب ماشین را می توانید با توجه به نیازمندی ها و شبکه مخابراتی خود با کمک مشاوران مهان اسمارت انتخاب کنید. و از قابلیت رانندگی سبز آن نیز بهره مند شوید.

برای استفاده از همه امکانات سایت به کوکی ها مجوز دهید.