معرفی سیستم های امنیتی رایج خودرو

سیستم ضد سرقت خودرو

معرفی سیستم های امنیتی رایج خودرو

 سارقان همیشه به دنبال راه هایی برای سرقت وسایل نقلیه و کسب درآمد آسان هستند. حتی اگر فکر می کنید که سیستم ایمنی خودرو با کیفیتی دارید، ممکن است بیش از آنچه فکر می کنید در معرض خطر باشید. در این مقاله به طور کامل به معرفی سیستم های امنیتی رایج خودرو پرداخته ایم  و با اندکی تعلل در مورد این سیستم ها متوجه خواهید شد که بعضی از آنها به اندازه ای که باید مؤثر نیستند.

وقتی به امنیت وسیله نقلیه خود فکر می کنید، اولین سیستم های امنیتی رایج که به ذهنتان خطور می کند کدامند؟

دزدگیر ماشین

احتمالاً ابتدا در مورد دزدگیر اتومبیل فکر خواهید کرد، زیرا آنها رایج ترین هستند. در حالی که فوایدی دارند، معایبی نیز دارند.

دزدگیر خودروها دارای صدای بلند هستند و زمانی برای سارقان بازدارنده خوبی بودند. آنها اغلب در وسایل نقلیه جدید نصب می شوند. معمولا مقرون به صرفه هستند و استفاده از آنها آسان است. با این حال، این بدان معنا نیست که آنها یک سیستم امنیتی خودرو خوب هستند.

مطابق با پیشرفت هایی که امروزه در سیستم امنیتی خودرو ها بوجود آمده دزدگیرها به اندازه گذشته قدرت ندارند. وقتی امروز زنگ هشدار به صدا در می آید، تا حد زیادی نادیده گرفته می شود. مردم به سادگی فکر می کنند که آلارم به اشتباه توسط مالک راه اندازی شده است. آنها ممکن است فکر کنند که چیزی به وسیله نقلیه برخورد کرده و به اشتباه زنگ هشدار را خاموش کرده. حتی در نیمه های شب، آنها به خود زحمت نمی دهند که بررسی کنند که زنگ در محله آنها به صدا در می آید. دزدها این را می دانند و از آن سوء استفاده می کنند. خودرویی با دزدگیر خودرو همچنان در خطر است.

دزدگیر خودرو

ایموبلایزر

هنگامی که در خودرو از سیستم امنیتی و ضد سرقتی مانند ایموبلایزر استفاده می کنید نیز همین امر صادق است. سارقان گاهی اوقات هنگام سرقت خودروها، به ویژه در شب تاریک، از کامیون های یدک کش استفاده می کنند تا “رسمی” به نظر برسند، و سیستم امنیتی خودرو که وسیله نقلیه را بی حرکت می کند ممکن است در این موارد کمکی نکند.

علاوه بر این، اگر سیستم ایموبلایزر دارید، نمی‌تواند مانع از نفوذ دزد به وسیله نقلیه و سرقت وسایل شما شود. در حالی که ممکن است برای کمک به ایمن نگه داشتن وسیله نقلیه شما مفید باشد، هنگامی که اتفاقی در خودرو رخ می دهد به شما هشدار نمی دهد.

ایموبلایزر

قفل فرمان

یکی دیگر از روش های رایجی که مردم به عنوان بخشی از سیستم ایمنی خودرو خود استفاده می کنند، قفل فرمان است. این یک راه مقرون به صرفه و ساده است تا دزدی وسیله نقلیه شما را برای دزد دشوارتر کند. این دستگاه تضمین می کند که فرمان شما قادر به حرکت نیست، بنابراین دزد نمی تواند آن را دور کند. برخی از گزینه ها فرمان و پدال های وسیله نقلیه شما را به هم متصل می کنند.

در حالی که اینها می توانند حفاظت ابتدایی را در سیستم امنیتی خودروی شما فراهم کنند، امروزه سارقان می توانند با سرعت و سهولت نسبی از این نوع دستگاه ها عبور کنند.

قفل فرمان

CarLock گزینه بهتری برای سیستم ایمنی خودرو است

سیستم CarLock سریع و آسان برای نصب و راه اندازی با برنامه تلفن همراه است. هر زمان که حرکت یا لرزش مشکوک در وسیله نقلیه شما وجود داشت می توانید اعلان هایی را دریافت کنید و به شما اطلاع می دهد که آیا ممکن است مشکلی وجود داشته باشد. اگر وسیله نقلیه بدون حضور شما روشن شود و اگر وسیله نقلیه حرکت کند به شما هشدار داده می شود. علاوه بر این، GPS به شما این امکان را می دهد تا در صورت سرقت خودرو، آن را ردیابی کنید.

اگر راحت نیستید که دستگاه را در درگاه OBD نگه دارید زیرا نگران این هستید که کسی به سادگی آن را ببیند، در حالی که اگر کسی دستگاه را بردارد به شما اطلاع داده خواهد شد. علاوه بر این، گزینه هایی برای سیم کشی دستگاه یا استفاده از یک دستگاه قابل حمل وجود دارد که می توانید آنها را در وسیله نقلیه خود پنهان کنید. CarLock گزینه های زیادی را برای کمک به شما در ارائه بهترین سیستم امنیتی خودرو ارائه می دهد.

کسانی که این گزینه را انتخاب می کنند متوجه خواهند شد: که می تواند اطلاعات قابل توجهی در مورد وسیله نقلیه خود در اختیار آنها بگذارد و به کاهش خطر سرقت آن کمک کند. اگر حادثه‌ای رخ داد، فوراً متوجه خواهید شد، بنابراین می‌توانید به مقامات هشدار دهید. دلایل زیادی برای استفاده از CarLock نیز وجود دارد.

هنگامی که آن را نصب کردید، می‌توانید نحوه رانندگی وسیله نقلیه خود را در زمانی که افراد دیگر از آن استفاده می‌کنند، مشاهده کنید. این به شما کمک می کند تا نوعی از امنیت را برای وسیله نقلیه خود فراهم کنید که شاید حتی نمی دانستید به آن نیاز دارید.

امروزه انواع مختلفی از سیستم های امنیتی خودرو در دسترس هستند، اما همه آنها به یک اندازه روی هم قرار نمی گیرند. در حالت ایده آل، شما یک سیستم باکیفیت مانند CarLock خواهید داشت که می تواند اطلاعات مورد نیاز در مورد وسیله نقلیه خود را در اختیار شما قرار دهد و می تواند وسیله نقلیه را ردیابی کند. این یک راه ایده آل برای ردیابی وسیله نقلیه شما و کمک به ایمن نگه داشتن آن است. علاوه بر این، می‌توانید از برخی روش‌های دیگر برای ایمن نگه‌داشتن وسیله نقلیه خود برای ایجاد محافظت بیشتر استفاده کنید.

CarLock یک سیستم ردیابی بلادرنگ است که وسیله نقلیه شما را کنترل می کند و مستقیماً از فعالیت های مشکوک به شما هشدار می دهد حتی اگر در نیمه راه در سراسر جهان باشید! همه اینها از طریق یک برنامه در دستگاه Android یا iOS شما مدیریت می شود.

در نهایت به طور کلی همان طور که به معرفی سیستم های امنیتی رایج خودرو پرداختیم دریافتیم که این سیستم ها از جهات مختلف دارای مزایایی می باشد :

 در هنگام فروش ارزش خودروی شما را افزایش می دهد

اگر قصد دارید خودروی خود را دوباره بفروشید، باید وسیله نقلیه خود را بازسازی کنید. به منظور افزایش ارزش فروش مجدد، باید روی نصب سیستم هشدار غیر از تعویض قطعات و رنگ آمیزی مجدد تمرکز کنید.

بیمه

شرکت بیمه هزینه کلی بیمه را بر اساس فاکتورهای امنیتی و ایمنی محاسبه می کند. سیستم دزدگیر خودرو با مزیت بیمه شما را تسهیل می کند.

 اپلیکیشن گوشی هوشمند

امروزه سیستم های دزدگیر خودرو با برنامه های مخصوص عرضه می شوند که به شما امکان می دهند دزدگیر را از راه دور روشن و خاموش کنید. این اپلیکیشن سیستم کنترل بهتری برای امنیت خودروی شما به شما می دهد. اپلیکیشن گوشی هوشمند همچنین با ویژگی های متعدد دیگری مانند ردیابی خودرو، سیستم قفل از راه دور، استارت از راه دور و غیره شما را تسهیل می کند.

سیستم های هشدار پیشرفته

سیستم‌های هشدار پیشرفته به شما این امکان را می‌دهند که در زمان دوری از خودرو خود مطلع شوید. همچنین ویژگی های امنیتی افزودنی وجود دارد که آتش و دود را نیز نشان می دهد.

جهت خرید ردیاب مناسب با نوع مدل خودرو و موتور سیکلت خود و هم چنین میزان بودجه، کافیست با کارشناسان ما در بخش فروش شرکت مهان اسمارت در ارتباط باشید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

برای استفاده از همه امکانات سایت به کوکی ها مجوز دهید.