منظور از ردیاب و مسیر یاب چیست؟

منظور از ردیاب و مسیر یاب چیست؟

ردیاب و جی پی اس مهان اسمارت

ردیاب و مسیر یاب چیست ؟ در عصر حاضر شاهد آن هستیم که با پیشرفت تکنولوژی، فناوری جی پی اس در زندگی مدرن فراگیر است. و اکثر ما هر روز از آن استفاده میکنیم.

ردیاب ها و مسیر یاب ها علاوه بر کمک شایانی که در رفع نیازهای بسیاری از صنایع کسب و کار دارند. استفاده از این تجهیزات موجب بهبود زندگی مردم است. اولین نکته مهم که باید در نظر داشته باشیم این است که ردیاب چیست و چه تفاوتی با مسیریاب دارد ؟

ردیابی GPS چیست ؟

بیایید با نام GPS شروع کنیم که مخفف Global Positioning System است.

جی پی اس در دهه ۱۹۶۰ برای کاربردهای نظامی توسعه یافت. در نهایت در سال ۱۹۸۳ فناوری GPS در دسترس عموم قرار گرفت. در دهه های گذشته زمینه های استفاده از GPS بشدت افزایش یافت. این روزها طیف وسیعی از تجهیزات از GPS استفاده می کند. از تمرینات نظامی در سراسر جهان گرفته تا مسیرهایی که به رانندگان در یافتن راه خود کمک میکند.

کارکرد اصلی برنامه جی پی اس مهان اسمارت چیست؟

ردیابی GPS  به یک دستگاه  نصب ‌شده در یک وسیله نقلیه ، بر روی یک قطعه تجهیزات و یا استفاده توسط یک فرد نیاز دارد .

 مسیریابی :

مسیر یابی نیز مانند ردیاب ها به کاربران بخصوص رانندگان کمک های شایانی داشته ، یکی از مهم ترین کاربردها یافتن مسیر مناسب روی نقشه است که بهترین مسیر از نظر ترافیک را به رانندگان نشان داده است .

مسیریاب ها فقط قابلیت استفاده از روی نقشه را ندارند .
میتوان نظارت بر سیستم‌های داخلی خودرو ، یافتن حوادث جاده ای برای هشدار به راننده ،  اعلام وضعیت اضطراری در صورت بروز حادثه برای راننده و …اشاره کرد . امروزه نیز تلفن های هوشمند هم مجهز به مسیریاب جی پی اس هستند .

اگر عملکرد موقعیت یابی ردیاب GPS تلفن همراه روشن باشد،  ماژول GPS موجود در تلفن همراه میتواند برای دریافت سیگنال های ماهواره ای استفاده شود .

نقشه های آنلاین که معمولاً در تلفن های همراه استفاده میشوند ، باید به صورت آنلاین بارگیری و سپس نمایش داده شوند.

در حقیقت ، اگر داده های ناوبری آفلاین از قبل بارگیری شده باشد، تلفن همراه میتواند این خدمات را ارائه نماید.

 سیگنال موقعیت یابی ردیاب تلفن همراه به شدت تحت تأثیر محیط قرار دارد ،  اما سیگنال ردیاب خودرو GPS نسبتاً پایدار است . این به این دلیل است که ساختار دو آنتن متفاوت است .

سیگنال آنتن توسط تلفن های همراه ، دوربین ، حافظه و غیره تداخل پیدا می کند . علاوه بر این ، گاهی اوقات کاربران تلفن همراه را نگه می دارند ؛ آنتن مسدود میشود ، بنابراین GPS تلفن همراه سیگنال ردیاب بسیار ضعیف و ناپایدار را نشان میدهد .

جهت خرید ردیاب مناسب با نوع مدل خودرو و موتور سیکلت خود و هم چنین میزان بودجه، کافیست با کارشناسان ما در بخش فروش شرکت مهان اسمارت در ارتباط باشید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنند و یا ار فروشگاه ما دیدن فرمایید.

برای استفاده از همه امکانات سایت به کوکی ها مجوز دهید.