ردیابی GPS چگونه سرعت را گزارش می کند؟

جی پی اس ماشین

گزارش سرعت توسط ردیاب ممکن است به نظر کسانی که تنها به عنوان بخشی از برنامه رانندگی ایمن و در جمع‌آوری داده‌ها، تنها برای ردیابی و هدایت رفتار راننده کاربرد دارد.

در حقیقت، بررسی اخیر توسط شبکه Verizon نشان داد که تعداد بیشتری از گزارش‌ها مربوط به استفاده از نرم‌افزار telematics منجر به افزایشی در بهبودها شده‌است. به طور خاص، Speeding تنها یک نمونه از رفتار رانندگی غیرایمن است که می‌تواند با استفاده از این فن‌آوری مورد توجه قرار گیرد.

در این مقاله سعی داریم به بررسی چگونگی گزارش سرعت توسط ردیاب و محاسبه آن بپردازیم.

استفاده از ردیاب های GPS برای محاسبه سرعت

فرمول محاسبه سرعت: سرعت برابر است با مسافت طی شده تقسیم بر زمان صرف شده ( x = d/t )

ماهواره های GPS هر ثانیه موقعیت خود را به گیرنده های روی زمین ارسال می کنند. برای هدف این مثال، ما تفاوت موقعیت را در یک دوره زمانی طولانی تر مقایسه می کنیم.

برخی از کارشناسان فعال در این حوزه بر این باورند که سرعت بازگردانده شده توسط گیرنده GPS بیشتر از سرعت سنج در وسیله نقلیه است، اکثر گیرنده های GPS مدرن می توانند خوانش های سرعت سنج را با استفاده از پورت OBDII جمع آوری کنند. این روشی برای بررسی سرعت خودرو فراهم می کند.

بنابراین ما می دانیم که دستگاه ردیابی وسیله نقلیه GPS (یا جعبه سیاه که گاهی اوقات به آن گفته می شود) چگونه سرعت وسیله نقلیه را محاسبه می کند،

سرعت یک وسیله نقلیه به خودی خود نشان دهنده سرعت یک راننده نیست.کاربران می‌توانند محدودیت‌های سرعت سفارشی را تعیین کنند ، مانند ژئوفنسینگ یک حیاط یا محل کار برای تعیین حداکثر سرعت.

استفاده از ردیابی GPS برای گزارش سرعت بیشتر از یک تمرین فکری است. تأثیر بسزایی در کاهش حوادث سرعت غیرمجاز در بین رانندگان تجاری دارد. در یک مثال، یک ناوگان بزرگ از اطلاعات پلتفرم Verizon Connect برای تعیین اینکه آیا 8000 وسیله نقلیه خود سرعت دارند یا خیر استفاده کردند. در عرض یک سال، حوادث سرعت بیش از حد 90 درصد کاهش یافت. حتی تاثیرگذارتر این بود که آنها پایین ماندند.

علاوه بر دریافت اطلاعات مربوط به سرعت توسط ردیاب یکی دیگر از اقدامات مهم خاموش و روشن کردن خودرو از راه دور می باشد. این عمل توسط قطعه ای به نام رله صورت می گیرد. نکته مهم در مورد رله نصب آن می باشد.

شرکت مهان اسمارت کلیه دستگاه های خود را با هماره با رله به مشتریان خود عرضه می کند. برای نصب دستگاه نیز در هنگام خرید شما را به یکی از  شعب نصب خود در اقصی نقاط تهران معرفی می نماید. همچنین شما می توانید ار نرم افزار ردیابی مهان اسمارت بهره مند شوید.

برای استفاده از همه امکانات سایت به کوکی ها مجوز دهید.