حلقه هوشمند

حلقه هوشمند: سالهاست که متخصصان در تلاش برای ساخت حلقه های هوشمند  هستند. اما اخیراً تعدادی از برندها ظهور كرده اند. كه موفق به ساخت  smart ring  شده اند. كه علاوه بر زیبایی ، احساس خوبی دارند. و فن آوری مفیدی را در این گچت کوچک قرار داده اند.

به زبان ساده تیم تحقیقاتی مهان اسمارت بیان می کند، یک حلقه هوشمند حلقه ای است که در آن نوعی فناوری تعبیه شده است. خواه تراشه NFC باشد یا انواع حسگرها ، مانند مانیتور نوری ضربان قلب یا شتاب سنج. اکثر آنها همچنین می توانند از طریق بلوتوث با تلفن هوشمند شما همگام شوند و به شما این امکان را بدهند تا دسترسی آسان به تلفنخود داشته باشید.

طی ده سال گذشته، تعدادی از شرکت ها و استارتاپ ها ادعا کرده اند که حلقه های هوشمندی ایجاد می کنند که انقلابی در کار و بازی های کامپیوتری ایجاد می کند.

با این حال بسیاری از آنها در مقابل مسائل مالی وبودجه و چالش های فنی قرار گرفتند. زمانی احساس می شد هیچ شرکتی قادر به تولید یک حلقه هوشمند با فناوری مفید در داخل آن نیست که ظاهر خوبی داشته باشد، احساس راحتی را به کاربر القاء کند و قیمت مناسبی هم داشته باشد.

سر انجام

طی چند سال گذشته ، شرکت های زیادی ثابت کرده اند که ساخت  smart ring نه تنها امکان پذیر است، بلکه ممکن است در آینده به جای ساعت های هوشمند و سایر پوشیدنی های هوشمند مورد استفاده قرار بگیرند.

نگاهی به سیر تکاملی حلقه هوشمند به همان اندازه ساعت های هوشمند هیجان انگیز و به طور بالقوه باعث تغییر زندگی می شود. در حوزه طراحی و ساخت، برندهای متعددی وارد شده اند. که در آینده بیشتر به آن خواهیم پرداخت.

حلقه هوشمند چیست؟

 

حلقه هوشمند در ظاهر دقیقاً همانند یک حلقه ی معمولی به نظر می رسد. با این تفاوت که ویژگی های الکترونیکی به آن اضافه شده که ژست های خاص انگشتان شما را پاسخ می دهد.

کاربردها :

این حلقه ها عملکردهای مشابه ساعت ها  و دستبند های هوشمند تناسب اندام دارند. به عنوان مثال: وقتی یکی از این حلقه ها را خریداری کنید. به شما این امکان را میدهد که اعلان هایی مانند: پیام های متنی دریافت شده، تماس های از دست رفته یا هشدارهای شبکه های اجتماعی را از طریق تلفن همراه دریافت کنید. و روی صفحه ی مینیاتوری خود به شما نشان دهد.

برخی از حلقه ها می توانند قفل تلفن همراه یا قفل های هوشمند شما را باز کنند. رمزهای عبور را ذخیره کنند و همچنین به شما امکان پرداخت آسان می دهند.

برخی از این حلقه ها برای علاقه مندان به ورزش طراحی شده اند. که میتوان ضربان قلب، تعداد قدم های برداشته شده و میزان کالری سوزانده شده شمارا مورد بررسی قرار بدهد.

در پایان این را نیز اضافه کنیم که برخی از برندهای موجود در بازار هستند که به شما امکان پاسخگویی به تماس های صوتی را با بهره گیری از خاصیت رسانش صوتی استخوان برای انتقال صدا میدهند به این صورت که انگشترحلقه را در انگشت اشاره‌ی خود قرار می‌دهید و زمانی که با برقراری یک تماس ورودی به لرزش درآمد، به‌راحتی دست خود را بلند می‌کنید و نوک انگشت اشاره‌ی خود را در قسمت نرم جلوی گوش قرار می‌دهید و شروع به صحبت می‌کنید.

عملکرد :

برای درک بهتر چگونگی کارکرد حلقه، باید نحوه ساخت آنها را مورد بررسی قرار دهیم. ساخت یک حلقه شامل جمع آوری چندین فناوری مانند بلوتوث، تراشه های NFC، حسگرها و باتری ها در یک حلقه کوچک است. همچنین باید مطمعن بود که استفاده از احساس خوبی دارد. و برای بدن مضر نیست.

مزایا :

حلقه های هوشمند این اطمینان را می دهند که نیاز زیادی به تلفن هوشمند خود نخواهید داشت. که به این معنی است که تماس شما با تلفن همراه تان کمتر خواهد شد. زیرا بیشتر کارهای خود را میتوانید. بدون نگاه کردن به صفحه ی گوشی از طریق حلقه ی خود انجام دهید.

همچنین برای بررسی عملکرد مربوط به سلامت خود نیاز به نگاه کردن به ساعت هوشمند خود ندارید. برخلاف تلفن های هوشمند یا ساعت های هوشمند که به شارژ مکرر نیاز دارن. حلقه های هوشمند اینطور نیستند. حسب نوع حلقه، حتی  با یک بار شارژ روزها دوام بیاورند.

اگر به یکی برای پرداخت های بدون تماس نیاز دارید.حلقه ی هوشمند احتمالاً ساده ترین و بدون سر و صدا ترین راه حل در مقایسه با استفاده از کارت های بدون تماس،گوشی های هوشمند است.

معایب :

اشکال اصلی اندازه انگشتر است. زیرا استفاده از برخی مدل ها در تمام طول روز راحت نیست. به خصوص آنهایی که باتری و نمایشگر دارند. حلقه های هوشمند همچنین به اندازه ساعت های هوشمند و دستبند های  تناسب اندام جذابیت ظاهری ندارند.

فناوری حلقه های هوشمند، هنوز کاملا جدید است و مسیر طولانی برای پیشرفت و توسعه پیش رو دارد. امیدواریم در این مقاله اطلاعت مفیدی را به سمع و نظر شما برسانیم.

جهت خرید ردیاب مناسب با نوع مدل خودرو و موتور سیکلت خود و هم چنین میزان بودجه، کافیست با کارشناسان ما در بخش فروش شرکت مهان اسمارت در ارتباط باشید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنند و یا ار فروشگاه ما دیدن فرمایید.

منبع :  guidingtech.com

ترجمه: مهان اسمارت

برای استفاده از همه امکانات سایت به کوکی ها مجوز دهید.