مهم ترین قطعات خودرو که هرگز نباید خودتان آنها را تعمیر کنید

تعمیرات خودرو

مهم ترین قطعات خودرو که هرگز نباید خودتان آنها را تعمیر کنید

ما در این مقاله سعی داریم شما را با مهم ترین قطعات خودرو که هرگز نباید خودتان آنها را تعمیر کنید آشنا کنیم .

فکر کردن به هزینه های تعمیر و نگهداری خودرو نیز خسته کننده است. به همین دلیل، ممکن است به فکر تعمیرات خودرو باشید که می توانید به تنهایی انجام دهید تا در هزینه خود صرفه جویی کنید.

اگرچه این خوب است، اما قطعاً برخی از تعمیرات خودرو وجود دارد که به دلایل ایمنی و فنی نباید خودتان انجام دهید.

مهم ترین قطعات خودرو که هرگز نباید خودتان آنها را تعمیر کنید عبارتند از:

نصب رادیو یا دی وی دی پلیر جدید

زمانی که رادیوهای ماشین پیچیدگی کمتری داشتند، نصب رادیوهای جدید آسان بود. به همین دلیل، به نظر می رسد بسیاری از مردم فکر می کنند که این نوع تعمیر و نگهداری خودرو آسان است. اما این اشتباه را نکنید!

از آنجایی که رادیو و دستگاه پخش دی وی دی ماشین شما با سیم کشی برق به ماشین شما متصل است، ممکن است در حین تعمیر مشکلات زیادی وجود داشته باشد. این مشکلات احتمالی باعث ایجاد آتش سوزی در ماشین شما می شود.

آتش‌سوزی می‌تواند جان شما را به خطر بیندازد یا حتی مجبور شوید به طور کامل یک ماشین جدید بخرید.

حتی اگر این مشکلات احتمالی رخ ندهند، می توانید همه چیز را به اشتباه سیم کشی کنید، که باعث اتلاف وقت شما خواهد شد.

تعمیر سیستم AC

تعمیر سیستم AC می تواند از نظر فیزیکی برای شما خطرناک باشد. این به این دلیل است که در آن مواد شیمیایی وجود دارد که می تواند برای شما مضر باشد. تعمیر سیستم AC نیز به دلیل قطعات زیاد، بسیار پیچیده‌تر از چیزی است که تصور می‌کنید.

بنابراین حتی اگر در نهایت تحت پوشش مواد شیمیایی مرتبط با AC قرار نگیرید، ممکن است به طور تصادفی بخشی از سیستم، مانند فن، شکسته شود. وقتی صحبت از تعمیرات پیچیده مانند این می شود، بهتر است این کار به متخصصان واگذار شود.

نقاشی بدنه

رنگ آمیزی بدنه خودرو با لایه ای دیگر از رنگ، تعمیر دیگری است که به نظر ساده می باشد. اگرچه تنها خطر سلامتی بخارات است (که می توانید با ماسک از خود در برابر آن محافظت کنید)، خطرات دیگری نیز وجود دارد که شما متحمل می شوید.

تعمیر سیستم جرقه زنی

تعمیر این سیستم، درست مانند رادیو، دی وی دی پلیر و سیستم AC، به سیستم الکتریکی خودروی شما متصل است. این بدان معناست که ممکن است در نهایت سیستم را اتصال کوتاه کرده یا با ۵۰۰۰۰ ولت برق به خود شوک وارد کنید.

تعمیر شیشه جلو

اگر اشتباه نصب شود، ممکن است به راحتی شکسته یا هر زمان که باران می‌بارد دچار نشتی شود.

علاوه بر این، فقط شیشه ای که با آن سر و کار دارید نیست، بلکه گیره ها، چسب ها و تزئینات پنجره نیز هستند.

اگر فکر می کنید نیازی به تعویض شیشه جلو ندارید، اما در عوض آن ترک کوچک را تعمیر کنید؟ این تعمیر به تجهیزات حرفه ای نیاز دارد و اگر اشتباه انجام شود، پس از ترک خوردن در همه جا، باید کل شیشه جلو را تعویض کنید.

تعمیرات سیستم برق

تعمیرات برق خودرو دارای پیچیدگی خاصی می باشد و این به خاطر پیچیدگی است که در سیستم های الکتریکی وجود دارد

بنابراین تشخیص اینکه چه چیزی واقعاً باعث ایجاد مشکل شده و سپس شناسایی نحوه رفع آن می تواند دشوار باشد. خود رفع مشکل نیز پیچیده خواهد بود، با مراحل بسیاری که می توانید با آنها اشتباه کنید.

تعمیر ECU

تعمیرات کامپیوتر خودرو باید توسط متخصصانی انجام شود که دارای گواهینامه فنی ارشد ASE هستند.

کسی که اینطور نیست ممکن است در نهایت با ماشین به نحوی درگیر شود که نقاط تعویض دنده و نسبت هوا یا سوخت به درستی منعکس نشود، که فقط مشکلات بیشتری را برای شما به همراه خواهد داشت.

پمپ سوخت

هنگامی که به خوبی کار می کند، پمپ بنزین در ماشین شما تضمین می کند که سوخت با فشار مناسب به انژکتور موتور وارد می شود. این بخش ظریفی از خودرو است و بسیار تکنولوژیکی است، بنابراین تعویض آن می تواند بسیار گران تمام شود.

به هر حال در اینجا یک نکته حرفه ای برای شما وجود دارد: اگر خودروی خود را با سوخت باکیفیت پر کنید، برای این قسمت بهتر است، به این معنی که با این اقدام پیشگیرانه به طور کامل هزینه کمتری خواهید کرد.

تعمیر موتور

 این روزها، بسیاری از خودروها موتورهایی دارند که بسیار تکنولوژیکی هستند و توسط رایانه کار می کنند، بنابراین دیگر به سادگی باز کردن کاپوت و نگاه کردن به آن نیست.

اگر تعمیر اشتباهی انجام دهید، برای رفع آن اشتباه باید هزینه تعمیر دیگری را بپردازید.

خوشبختانه، برخی از تعمیرات وجود دارد که می توانید به تنهایی انجام دهید. قسمت های دیگری نیز وجود دارد که می توانید در کوتاه ترین زمان و سریع آن ها را تعمیر کنید.

برخی از این تعمیرات عبارتند از:

با استفاده از دریافت راهنمای نصب در هنگام خرید به راحتی می توانید تیغه های برف پاک کن را تعویض کرده

تعمیر چراغ جلو کم نور

جهت خرید ردیاب مناسب با نوع مدل خودرو و موتور سیکلت خود و هم چنین میزان بودجه، کافیست با کارشناسان ما در بخش فروش شرکت مهان اسمارت در ارتباط باشید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنند و یا ار فروشگاه ما دیدن فرمایید..

برای استفاده از همه امکانات سایت به کوکی ها مجوز دهید.