مهم ترین تعمیرات اساسی خودرو که همه باید بدانند

تعمیرات اساسی در مورد خودرو

مهم ترین تعمیرات اساسی خودرو که همه باید بدانند

در این بخش قصد داریم مهم ترین تعمیرات اساسی خودرو که همه باید بدانند را عنوان کرده تا در مواقع ضروری که خودرو نیاز به تعمیر دارد از آن استفاده کنیم .

1 تعویض روغن

برای اطمینان از عملکرد روان خودرو و افزایش طول عمر موتور آن، باید به طور منظم روغن خودروی خود را بررسی و تعویض کنید. تعویض روغن خودرو یکی از اساسی ترین مهارت هایی است که باید برای تعمیر و نگهداری خودرو انجام دهید.

البته، اگر دسترسی به فیلتر روغن و دریچه تخلیه روغن ماشین شما بسیار سخت باشد. داستان متفاوت است. بر این اساس شرکت مهان اسمارت در سامانه خود هشدار یادآوری زمان تعویض روغن خودرو را ارائه داده است.

2 تعویض لاستیک پنچر شده

لاستیک ها یکی از مهم ترین بخش های وسیله نقلیه شما هستند. و تعویض لاستیک پنچر شده می تواند یک مهارت نجات بخش برای شما باشد.

3 تعویض شمع

شمع ها در واقع دستگاه های کوچکی می باشند که در داخل سیلندر هستند که جرقه هایی را برای احتراق بنزین ایجاد می کنند و در نهایت به وسیله نقلیه شما انرژی می دهند. 

4 از بین بردن خط و خش از روی رنگ ماشین

حتی کوچکترین خراش ها از فاصله دور قابل مشاهده هستند و می توانند ظاهر کلی هیولای فلزی شما را از بین ببرند.

5 تعویض باتری ماشین

روش تعویض باتری ماشین عبارت اند از : برداشتن هر پوششی از باتری، جدا کردن کابل های منفی، دور کردن گیره از پایه باتری، انجام همین کار برای گیره کابل مثبت، برداشتن همه پیچ ها، تعویض باتری قدیمی با باتری جدید. و در نهایت وصل مجدد گیره های کابل اطمینان حاصل کنید که قبل از جدا کردن کابل ها، آنها را برچسب بزنید.

6 تعویض چراغ جلو یا عقب.

به محض اینکه چراغ ها شروع به محو شدن کردند، باید آنها را تغییر دهید. این فرآیند شامل: برداشتن پیچ‌های اتصال قاب چراغ جلو به براکت، جدا کردن کانکتور الکتریکی، برداشتن لامپ معیوب و جایگزینی آن با لامپ جدید، وصل کردن مجدد کانکتور و در نهایت تعویض قاب است.

7 تعویض برف پاک کن.

برف پاک کن ها یکی از کم ارزش ترین بخش های سیستم ایمنی خودرو شما هستند. تصور کنید چه اتفاقی می‌افتد اگر آنها در هنگام بارش باران یا برف شدید روی شما خراب شوند و شاید به وسیله نقلیه جدید شما آسیب وارد شود. تیغه های برف پاک کن معیوب باید تعویض شوند و باید مطمئن باشید که برف پاک کن های شیشه جلوی شما همیشه سالم هستند.

8 تعویض فیلتر هوا.

فیلترهای هوا موتور شما را عاری از گرد و غبار و سایر آلاینده ها نگه می دارند. ارزان هستند و جایگزینی آنها بسیار آسان است، بنابراین تمیز نگه داشتن موتور ماشین شما یکی دیگر از کارهای آسان است.

9 تعویض لنت ترمز.

ترمز یکی از مهمترین عناصر وسیله نقلیه شما برای تضمین ایمنی در هنگام رانندگی است. بسیاری از تصادفات رانندگی ناشی از خرابی ترمزها هستند، بنابراین ترمزهای خودروی شما همیشه باید در شرایط عالی باشند. 

جهت خرید ردیاب مناسب با نوع مدل خودرو و موتور سیکلت خود و هم چنین میزان بودجه، کافیست با کارشناسان ما در بخش فروش شرکت مهان اسمارت در ارتباط باشید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنند و یا ار فروشگاه ما دیدن فرمایید.

برای استفاده از همه امکانات سایت به کوکی ها مجوز دهید.