دلایل مصرف سوخت بالا در خودروی شما

عوامل موثر بر کاهش مصرف سوخت

دلایل مهمی که باعث مصرف سوخت بالا در خودروی شما می شوند

دلایل متفاوتی میتواند بر میزان مصرف سوخت تاثیر بگذارد و مصرف بنزین به عوامل متفاوتی مانند دما، محیط سفر و سفرهای طولانی بستگی دارد و همگی در مصرف سوخت شما نقش دارند. اما عملکرد داخلی وسیله نقلیه شما می‌تواند بر کارایی سوخت شما نیز تأثیر بگذارد، همانطور که بر عادات شخصی شما تأثیر می‌گذارد.

عوامل موثر بر مصرف سوخت بالای خودرو

قطعاتی از خودروی شما که بر مصرف سوخت تاثیر می گذارد :

روغن

تعویض روغن در فواصل منظم می تواند به کاهش مصرف سوخت کمک کند. برای وسایل نقلیه جدیدتر (۲۰۱۳ یا بعد از آن)، خودروسازان فناوری‌های سوخت و روغن خود را بهبود بخشیده‌اند. در مقایسه با خودروهای قدیمی که نیاز به تعویض روغن در هر ۳۰۰۰ مایل داشتند، این نه تنها مصرف سوخت شما را بهبود می بخشد، بلکه در زمان و هزینه شما نیز صرفه جویی می کند.

سنسورهای اکسیژن، فیلترهای هوا، شمع ها و انژکتورهای سوخت

سنسورهای اکسیژن، فیلترهای هوا، شمع ها و انژکتورهای سوخت هیچکدام از این قطعاتی ارتباطی با مصرف بنزین شما ندارند، اما می توانند به طور جدی بر مصرف سوخت شما تأثیر بگذارند.

لاستیک

 اگر نشانگر فشار باد تایر شما روشن نباشد، لاستیک‌های شما ممکن است کم باد شده باشند و همین مورد می‌تواند باعث کاهش راندمان سوخت شود. برای بررسی فشار هر تایر از یک فشارسنج ساده استفاده کنید.

استفاده از چرخ دنده اشتباه

اگر ماشین شما دارای گیربکس دستی است، حتما از دنده مناسب استفاده کنید. اگر بارهای سنگینی را می کشید، باید از دنده پایین تری استفاده کنید، بنابراین موتور شما مجبور نیست بیشتر از آنچه نیاز دارد کار کند. به طور مشابه، هنگام حرکت با سرعت های بیشتر، حتما از دنده بالاتر استفاده کنید.

رانندگی تهاجمی

این عادت بد سه چیز است: رانندگی خیلی سریع، شتاب گیری خیلی سریع و توقف خیلی ناگهانی. هر سه این اقدامات منجر به مصرف سوخت بالا می شود. در هنگام رانندگی بین خود و فرد جلوتر فاصله کافی برای خود بگذارید تا بتوانید به تدریج و بدون ترمزگیری بایستید.

اگر تا به حال به مصرف سوخت خودروی خود توجه نکرده اید، هیچ وقت برای شروع دیر نیست. با چک کردن کلیه موارد اعلام شده در این مقاله می توانید با دلایل مهمی که باعث مصرف سوخت بالا در خودروی شما می شوند آشنا شده  و پی به میزان مصرف سوخت خودروی خود ببرید و اگر مصرف سوخت بالایی دارید آن را کاهش دهید.

شرکت مهان اسمارت یکی از قابلیت هایی را به نرم افزار خود افزوده مشاهده میزان مصرف سوخت می باشد. جهت دریافت اطلاعات در خصوص خرید ردیاب متناسب با نوع خودروی خود هم چنین قابلیت ها و ویژگی های دیگر نرم افزار شرکت مهان اسمارت کافیست به سایت ما و یا جهت مشاوره با کارشناسان ما با شماره های ۹-۸۸۹۲۰۰۳۸-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

برای استفاده از همه امکانات سایت به کوکی ها مجوز دهید.