حصار جغرافیایی یا ژئوفنس (Geo-Fance)

حصار جغرافیایی یا ژئوفنس (Geo-Fance)

حصار جغرافیایی یا ژئوفنس (Geo-Fance)؛

ابزاریست جهت مدیریت هوشمند و می تواند به عنوان ابزاری قدرتمند برای راه حلی هدفمند و خودکار برای برخی از مشکلات رایج استفاده گردد.

شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف با توجه به نیاز خود. از ابزار حصار جغرافیایی یا (Geo-fence) جهت نظارت بر کارکرد نیرو‌ها، متحرک‌ها و یا موقعیت اموال خود استفاده می‌نمایند.

یک ژئوفنس (Geo-fence) می‌تواند به صورت پویا تولید شود. به این صورت که برای تعیین محدوده می توانید از المان ها و شکل های مختلفی مانند دایره، مربع، مستطیل و … استفاده کنید.

فرض کنید شما مدیر یک شرکت پخش مواد غذایی هستید و برایتان مهم است که مواد غذایی در زمان معین به فروشگاه ها و سوپرمارکت برسد. شما میتوانید با استفاده از تعیین حصار، محدوده مشخصی را که هر راننده ملزم است آن مسیر را طی کند را تعیین نمایید. اگر راننده به آن محدوده وارد یا خارج شود. پیامکی برای شما ارسال می شود.

 ژئوفنس (Geo-fence) دارای یک سیستم هشدار هوشمند است.در واقع یک هشدار از طریق پیامک برای شما ارسال می گردد یا میتوانید از پنل ردیابی خود چک کنید.

همچنین می توانید تمام مسیرهایی را که راننده طی کرده روی نقشه در تلفن همراهتان ببینید و از این طریق بر کارهای او نظارت دقیق داشته باشید.

حصار جغرافیایی یا ژئوفنس (Geo-Fance)
حصار جغرافیایی یا ژئوفنس (Geo-Fance) در سیستم ردیابی کودکان

حصار جغرافیایی یا ژئوفنس (Geo-Fance) در سیستم ردیابی کودکان :

کاربرد حصار جغرافیایی یا (Geo-fence) تنها برای سیستم شرکت ها و حوزه های کاری و اداری نیست. شما می توانید برای موارد شخصی تر هم از این ابزار ردیابی استفاده کنید.

به عنوان مثال: با تعیین حصار جغرافیایی از لحظه ی ورود و خروج فرزندتان از مکانی خاص مثل مدرسه مطلع شوید.

اگر فرزندتان از مدرسه خود خارج شود. حصار جغرافیایی با دریافت سیگنال های ردیابی از ماهواره های سیستم GPS یا فرکانس رادیویی در آن منطقه، یک هشدار برای شما ارسال می گردد.

در نهایت اگر بخواهیم به مهم ترین کاربردهای حصار جغرافیایی یا ژئوفنس (Geo-Fance) اشاره کرد می توان گفت:

  • نوعی هشدار دادن به رانندگان برای عدم ورود به محدوده ممنوعه
  • آگاه کردن والدین از موقعیت مکانی فرزندانشان به منظور امنیت آنها در ردیاب های شخصی
  • علامت دادن به راننده‌های کامیون برای نزدیک شدن یا رسیدن به محل تحویل‌ کالاها
  • موسسات اجاره‌ی اتومبیل، می‌توانند از خارج شدن اتومبیل‌هایشان از محدوده تعیین شده جلوگیری کنند.

تیم نرم افزار مهان اسمارت این امکان را دارد تا مطابق با خواسته شما هر گونه تغییری را در طراحی، دیتابیس، گزارشات و … ایجاد نماید. یکی از این تغییرات تعیین حصار جغرافیایی یا تعیین محدوده ممنوعه می باشد.زمانی که خودرو خارج از محدوده تعیین شده قرار گیرد یک هشدار از طریق پیامک برای شما ارسال می گردد یا میتوانید از پنل ردیابی خود چک کنید.جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نرم افزار ردیابی مهان اسمارت کافیست به وب سایت ما مراجعه نموده و یا جهت مشاوره رایگان با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

برای استفاده از همه امکانات سایت به کوکی ها مجوز دهید.