تفاوت ردیاب حیوانات و تگ ردیابی

ردیاب حیوانات

تفاوت ردیاب حیوانات با تگ ردیابی حیوانات چیست؟

گاهی اوقات، ردیاب حیوانات خانگی وتگ ردیابی حیوانات ممکن است در نگاه اول یکی باشند. با این حال، آنها دو تکه فناوری بسیار متفاوت هستند که برای اهداف متفاوتی استفاده می شوند.

ردیاب حیوانات مهان اسمارت

ردیاب GPS در واقع یک دستگاه بسیار پیچیده با اجزای داخلی خاص الکترونیکی از جمله باتری، آنتن و غیره است.

همه ردیاب‌های GPS برای دریافت اطلاعات موقعیت خود به شبکه تلفن همراه متکی هستند (همگی یک سیم کارت در داخل دارند). بنابراین، آنها تنها در صورتی می توانند کار کنند که پوشش شبکه کافی وجود داشته باشد. همچنین در زمان‌های خاصی از روز و در مکان‌های خاص سیگنال GPS می‌تواند ضعیف و غیرقابل اعتماد باشد. ابته امروزه با پیدایش تکنولوژی های نوین این مشکات تا حدود زیادی برطرف شده است.

یک دستگاه ردیاب GPS امکان ردیابی زنده حیوان خانگی شما را ارائه می دهد. بدون محدودیت فاصله، مکان و زمان شما تمام رفتارهای حیوان خود را تحت کنترل دارید.

ردیاب حیوانات یا همان جی پی اس حیوانات وسیله ای ایست که با اتصال به حیوان مورد نظر مانع از سرقت و گم شدن حیوان می شود. از آن ها برای نقطه یابی حیوانات استفاده میکنیم. اینکه بتوانیم مکان دقیق یا تخمینی آنها را پیدا کنیم. یکی از قابلیت آنها میتواند انتخاب محدوده امن جغرافیایی برای حیوانات باشد که زمانی از محدوده تعریفی معین ما، دورتر شدند، ردیاب  ما را مطلع سازد.

همچنین نرم افزارهای ردیابی موجود می توانند اطلاعات مضاف بر موقعیت پت، مانند: میزان مسیر پیموده شده در هر روز، زمان واکسن ها، معاینات دوره ای و… به ما اطلاع دهد.

برای ارسال و دریافت اطلاعات ردیاب ها  از تکنولوژی GPS استفاده می کنند. طراحی ردیاب ها بسیار با اهمیت میباشد، باید سبک و کم حجم باشند تا حیوان را اذیت نکنند و قابل نصب در هر نقطه از بدن حیوان، باشند. همچنین حساسیت زا هم نباشند.

تگ ردیابی حیوانات

در واقع این تگ ها برای هر نوع وسیله ای که امکان گم شدن آن باشد استفاده  میشود. مثلا دسته کلید، سوییچ خودرو، کیف پول و…. که برخی از آن برای ترک کردن حیوانات استفاده می کنند.

تگ ها در واقع انتن های پسیوی هستند که صرفا تا حداکثر فاصله ۱۰ متر از تلفن همراه قابل رویت هستند. و می توتانند با یک تغریبی موقعیت خود را نسبت به تلفن همراه شما به نمایش درآورند.

برخی از این تگ ها امکان ایجاد صدا جهت پیدا شدن نیز دارند. پس درواقع در صورتی که حیوان و یا اشیایی که تگ به انها متصل است تنها در فاصله ۱۰ متری قابل استفاده است. که این امر هرگز مانع از سرقت و یا موجب پیدا شدن آن در صورت مفقودی نمی گردد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ردیاب حیوانات همراه با نرم افزار ویژه ردیابی کافیست با کارشناسان فروش ما در مهان اسمارت در ارتباط باشید.

برای استفاده از همه امکانات سایت به کوکی ها مجوز دهید.