تفاوت ردیاب حیوانات خانگی با میکروچیپ

ردیاب و میکروچیپ

تفاوت ردیاب حیوانات خانگی با میکروچیپ حیوانات چیست؟

گاهی اوقات، ردیاب حیوانات خانگی و میکروچیپ حیوانات ممکن است در نگاه اول یکی باشند. با این حال، آنها دو تکه فناوری بسیار متفاوت هستند که برای اهداف متفاوتی استفاده می شوند.

دستگاه ردیاب حیوانات مهان اسمارت

ردیاب GPS در واقع یک دستگاه بسیار پیچیده با اجزای داخلی خاص و پیچیده از جمله باتری، آنتن و غیره است و بسیار بزرگتر از یک ریزتراشه است.

همه ردیاب‌های GPS برای دریافت اطلاعات موقعیت خود به یک شبکه تلفن همراه متکی هستند (همگی یک سیم کارت در داخل خود دارند). بنابراین، آنها تنها در صورتی می توانند کار کنند که پوشش شبکه کافی وجود داشته باشد. همچنین در زمان‌های خاصی از روز و در مکان‌های خاص سیگنال GPS می‌تواند ضعیف و غیرقابل اعتماد باشد. البته این روزها این مشکل با AGPS تا حدود ۸۰ درصد از بین رفته است. یکی از بزرگترین مشکلات ردیاب های GPS عمر باتری است.

یک دستگاه ردیاب GPS امکان ردیابی زنده حیوان خانگی شما را ارائه می دهد.

ردیاب حیوانات وسیله ای ایست که با اتصال به حیوان مورد نظر مانع از سرقت و گم شدن حیوان می شود. از آن ها برای نقطه یابی حیوانات استفاده میکنیم. اینکه بتوانیم مکان دقیق یا تخمینی آنها را پیدا کنیم. یکی از قابلیت آنها میتواند انتخاب محدوده امن جغرافیایی برای حیوانات باشد که زمانی از محدوده تعریفی معین ما، دورتر شدند، ردیاب  ما را مطلع سازد.

برای ارسال و دریافت اطلاعات ردیاب ها  از تکنولوژی GPS استفاده می کنند. طراحی ردیاب ها بسیار با اهمیت میباشد، باید سبک و کم حجم باشند تا حیوان را اذیت نکنند و قابل نصب در هر نقطه از بدن حیوان، باشند. همچنین حساسیت زا هم نباشند.

میکروچیپ حیوانات

اندازه یک دانه برنج است و بنابراین می توان آن را با خیال راحت زیر پوست کاشت.

ریزتراشه (میکروچیپ) مقدار ناچیزی از مواد نیمه هادی است که برای ساخت یک مدار مجتمع استفاده می شود.

فناوری شناسایی فرکانس رادیویی (RFID) به اسکنرهای ریزتراشه اجازه می دهد تا این تراشه ها را شناسایی کنند و بنابراین عدد ۱۵ رقمی منحصر به فرد مربوط به هر ریزتراشه خاص را نشان می دهد.

باید روشن شود که خود یک میکروچیپ حیوان خانگی شما را ردیابی نمی کند. ریزتراشه‌ها عمدتاً برای اهداف شناسایی استفاده می‌شوند، اما با PetScanner، هنگام اسکن ریزتراشه، دستگاه به حیوان خانگی اجازه می‌دهد تا با استفاده از موقعیت GPS تلفن متصل به دستگاه، مکان‌یابی شود. بر خلاف دستگاه ردیاب GPS، ریزتراشه ها به باتری نیاز ندارند، و آنها را به تنها راه حل دائمی و طولانی مدت برای محافظت از حیوانات خانگی تبدیل می کند.

پس نتیجه می گیریم : میکروچیپ جهت شناسایی هویت حیوانات و از فاصله چند سانتیمتری قابل بهره برداری است. در حالی که ردیاب حیوانات بدون محدودیت فاصله در راستای ردیابی موقعیت حیوانات خانگی و … به کار می رود.

شرکت مهان اسمارت ردیابی ویژه حیوانات با نرم افزار ارائه داده و در حال حاضر مشتری های زیادی از طرف پت شاپ ها و دامپزشکی ها داشته و رضایت خود را در خصوص دستگاه و نرم افزار اعلام کرده اند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ردیاب حیوانات همراه با نرم افزار ویژه ردیابی کافیست با کارشناسان فروش ما در مهان اسمارت در ارتباط باشید.

برای استفاده از همه امکانات سایت به کوکی ها مجوز دهید.